Q. Can you tell me roughly what length this would be ?
A. Hi Chuck. Thank you for your question. There is approximately 780 metres for this reel.
| Qty | Unit Price (Ex VAT) |
|---|---|
| 1+ | £18.26 |
| 5+ | £15.52 |
A roll of tinned copper wire.
| AWG | Not Specified |
|---|---|
| Conductor Cross Section | 0.31mm |
| Number of Cores | 1 |
| Conductor Stranding | Not Specified |
| Length | 780m |
| Type | Tinned copper |
| Core diameter | 0.315mm |
| Wire Size | 30SWG |
To use this facility please Sign In.
Sign InQ. Can you tell me roughly what length this would be ?
A. Hi Chuck. Thank you for your question. There is approximately 780 metres for this reel.