TDK B57891M0103K000 NTC Sensor -40°C to +125°C 10kΩ 1piece
MPN
B57891M0103K000
Country of Origin
Indonesia
Order in multiples of 1
223 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +125°C
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 3.50mm
Dim (Ø x H) 3.50 mm x 3 mm
Height 3mm
Length 36mm
Model NTC
Resistance 10kO
Temperature reading range -40 up to +125°C
Temperature reading range (min.) -40°C