TDK B57881S0123F000 NTC Temperature Sensor 12 kΩ -55 to +155°C
MPN
B57881S0123F000
Country of Origin
Indonesia
Order in multiples of 1
679 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +155°C
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 3.50mm
Dim (Ø x H) 3.50 mm x 4 mm
Height 4mm
Length 36mm
Model NTC
Resistance 12kO
Temperature reading range -55 up to +155°C
Temperature reading range (min.) -55°C