TDK B57863S0302F040 NTC Temperature Sensor -55°C to +155°C 3kΩ
MPN
B57863S0302F040
Order in multiples of 1
924 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +155°C
(Ø) 2.41mm
Dim (Ø x H) 2.41 mm x 6.50 mm
Height 6.50mm
Length 350mm
Model NTC
Resistance 3kO
Temperature reading range -55 up to +155°C
Temperature reading range (min.) -55°C