TDK B57863S0103F040 NTC Temp Sensor -55 to +155°C 10 kΩ 1 piece
MPN
B57863S0103F040
Order in multiples of 1
950 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +155°C
(Ø) 2.41mm
Dim (Ø x H) 2.41 mm x 6.50 mm
Height 6.50mm
Length 350mm
Model NTC
Resistance 10kO
Temperature reading range -55 up to +155°C
Temperature reading range (min.) -55°C