TDK B57550G1103F000 NTC Temperature Sensor -55 to +200°C 10kΩ 1 piece
MPN
B57550G1103F000
Country of Origin
Indonesia
Order in multiples of 1
916 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +200°C
(Ø) 1.30mm
Dim (Ø x H) 1.30 mm x 2.20 mm
Height 2.20mm
Length 71mm
Model NTC
Resistance 10kO
Temperature reading range -55 up to +200°C
Temperature reading range (min.) -55°C