TDK B57540G1103F000 NTC Sensor -55°C to +200°C 10kΩ 1 piece
MPN
B57540G1103F000
Country of Origin
Indonesia
Order in multiples of 1
850 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +200°C
(Ø) 0.80mm
Dim (Ø x H) 0.80 mm x 1.40 mm
Height 1.40mm
Length 65mm
Model NTC
Resistance 10kO
Temperature reading range -55 up to +200°C
Temperature reading range (min.) -55°C