TDK B57364S0100M051 NTC Sensor -55 to +170°C 10Ω 1 piece
MPN
B57364S0100M051
Country of Origin
China
Order in multiples of 1
651 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +170°C
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 21mm
Dim (Ø) 21mm
Enclosure S364
Max. operating voltage 230V AC
Model NTC
Resistance 10O
Temperature reading range -55 up to +170°C
Temperature reading range (min.) -55°C
Voltage Range 230V AC
Width 7mm