TDK B57332V5103F360 NTC Temperature Sensor -40 to +150°C 10 kΩ
MPN
B57332V5103F360
Country of Origin
India
Order in multiples of 1
3,563 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +150°C
Mounting Type Surface-mount
Dim (L x W x H) 1.60 x 0.80 x 0.9 mm
Height 0.9mm
Length 1.60mm
Model NTC
Resistance 10kO
Temperature reading range -40 up to +150°C
Temperature reading range (min.) -40°C
Voltage Range N/A
Width 0.80mm