TDK B57321V2103J060 NTC Temp Sensor -55 to +125°C 10kΩ 603 SMD
MPN
B57321V2103J060
Country of Origin
China
Order in multiples of 1
3,230 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +125°C
Mounting Type Surface-mount
Accuracy 5%
Connector Solder pads
Dim (L x W x H) 1.6 x 0.8 x 0.9 mm
Enclosure 603
Height 0.9mm
Length 1.6mm
Misc Attribute 2 SMD
Model NTC
Packaging Type Tape cut
Resistance 10kO
Resistance reference +25°C
Temperature Coefficient 3940K
Temperature reading range -55 up to +125°C
Temperature reading range (min.) -55°C
Width 0.8mm