TDK B57237S0330M000 NTC Temperature Monitor 33Ω Inrush Limiter Radial Lead
Image Representative of Range
MPN
B57237S0330M000
China
View Full Product Range (15)
Order in multiples of 1
78 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature monitor (inrush current limiter)
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 15mm
Accuracy 20%
Connector Solder pins
Depth 7mm
Dim (Ø x D) 15 mm x 7 mm
Enclosure S237
Misc Attribute 2 Radial lead
Model NTC
Resistance 33O
Resistance reference +25°C
Switching current (max.) 2.5A