TDK B57235S0100M000 NTC Temp Monitor 10 Ω S235 Radial Lead
Image Representative of Range
MPN
B57235S0100M000
Brand
TDK
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (15)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
530 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature monitor (inrush current limiter)
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 9.5mm
Accuracy 20%
Connector Solder pins
Depth 6mm
Dim (Ø x D) 9.5 mm x 6 mm
Enclosure S235
Misc Attribute 2 Radial lead
Model NTC
Resistance 10O
Resistance reference +25°C
Switching current (max.) 3A