TDK B57164K0101J000 NTC Temperature Sensor -55 to +125°C 100Ω 1piece
MPN
B57164K0101J000
Country of Origin
Indonesia
Order in multiples of 1
770 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +125°C
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 5.50mm
Dim (Ø x H) 5.50 mm x 2 mm
Height 2mm
Length 36mm
Model NTC
Resistance 100O
Temperature reading range -55 up to +125°C
Temperature reading range (min.) -55°C
Voltage Range N/A
Width 5mm