TDK B57153S0330M000 NTC Temperature Monitor 33 Ω Inrush Current Limiter
Image Representative of Range
MPN
B57153S0330M000
China
View Full Product Range (15)
Order in multiples of 1
269 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature monitor (inrush current limiter)
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 8.5mm
Accuracy 20%
Connector Solder pins
Depth 6mm
Dim (Ø x D) 8.5 mm x 6 mm
Enclosure S153
Misc Attribute 2 Radial lead
Model NTC
Resistance 33O
Resistance reference +25°C
Switching current (max.) 1.3A