TDK B32529C0334K000 PET capacitor 0.33 µF 63 V DC 40 V AC 10% 5x7.3x3 mm
MPN
B32529C0334K000
Order in multiples of 1
1,208 in stock, despatched in 4 working days
Type PET capacitor
Capacitance 0.33µF
Tolerance 10%
Content 1
CS 5mm
Dimensions (L x W x H) 7.30 x 3 x 6.50 mm
Height 6.50mm
Length 7.30mm
Max. temperature +125°C
Width 3mm