TDK B32529C0103K000 PET capacitor 0.010 µF 63 V DC 40 V AC 10% 5mm LxWxH
MPN
B32529C0103K000
Order in multiples of 1
1,848 in stock, despatched in 4 working days
Type PET capacitor
Capacitance 0.01µF
Tolerance 10%
Content 1
CS 5mm
Dimensions (L x W x H) 7.30 x 2.50 x 6.50 mm
Height 6.50mm
Length 7.30mm
Max. temperature +125°C
Width 2.50mm