TDK B32332I6755J080 Motor Capacitor 7.5µF 450V AC Film 30x68mm
MPN
B32332I6755J080
Brand
TDK
EAN-13
Order Code
View Full Product Range (5)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
1 in stock, despatched same dayAdditional 1 due on 04/08/2026
Type Electric motor capacitor
Capacitance 7.5µF
Tolerance 5%
Voltage 450V AC
Content 1
Diameter 30mm
Dimensions (Ø x H) 30 mm x 68 mm
Height 68mm
Max. temperature +85°C
Min. temperature -25°C