Sunon SF23092A-2092HBL.GN Axial Fan 230V AC 51 m³/h 92x92x25mm 1pc
Image Representative of Range
MPN
SF23092A-2092HBL.GN
Brand
Sunon
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (3)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
22 in stock, despatched in 4 working days
The Sunon SF23092A2092HBL is an industrial axial fan designed for effective component cooling with a capacity of 50.96 m³/h. Measuring 92 x 92 x 25 mm, it operates at 230 V AC, making it suitable for various cooling applications. This durable fan is ideal for use in electronics, machinery, and other industrial environments.
Type Axial fan
Voltage 230 V (max)
Dimensions (L x W x H) 92 x 92 x 25 mm
Air Flow 50.96m³/h
Bearing Type Ball Bearing
Noise 37dB
Power Rating 70mA
RPM 2350 U/min
Connection Open end cable
Height 25mm
Length 92mm
Max. operating voltage 230V
Max. temperature +70°C
Min. temperature -10°C
Misc Attribute SF23092A2092HBL
Width 92mm