Sensata Crydom GNR30DCZ SSR Relay DIN Rail Mount 600VAC 30A 22.5mm
MPN
GNR30DCZ
Order in multiples of 2
2 in stock, despatched in 5 working days
The Sensata/Crydom GNR30DCZ is a solid-state relay designed for DIN rail mounting.
It supports a load voltage of up to 600VAC and a current rating of 30A, housed within a compact 22.5mm width.