Sensata Crydom GNR10DCZ SSR Relay DIN Rail Mount 22.5mm 240VAC 10A
MPN
GNR10DCZ
Order Code
Country of Origin
Mexico
View Full Product Range (10)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 2
94 in stock, despatched in 5 working days
The Sensata/Crydom GNR10DCZ is a solid-state relay designed for DIN rail mounting.
It features a compact 22.5mm width and is capable of handling up to 10A at 240VAC.