ORBIS OB132312 Wall Motion Detector IP55 240° Adjustable Parameters
MPN
OB132312
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
3 in stock, despatched in 4 working days
Type Motion detector
Detection Angle 240°
Dim (L x W) 123.5 mm x 76.5 mm
Factory colour White
IP Rating IP55
Length 123.5mm
Max. Range 12m
Misc Attribute PROXIMAT
Operating Temperature -10°C to +40°C
Operating Voltage 230V AC
Switching Capacity 2300W
Switching capacity (energy saving bulbs) 1300 VA
Switching capacity (halogen bulbs) 2000W
Switching capacity (LED) 500VA
Switching capacity (light bulbs) 2000W
Switching capacity (light tubes) 1300VA
Time settings 10 sec to 10 Min.
Twilight settings 5 to 2000lx
Used at Indoors
Width 76.5mm