Neomounts NS-DPOS100BLACK Monitor desk mount 10"-32" Tiltable Black
MPN
NS-DPOS100BLACK
Brand
Neomounts
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Taiwan
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (57)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Available to back orderBack order, lead time 14 days
Suitable For 25,4 cm (10") - 81,3 cm (32")
Rotation 360°
Add-on displays 1
Angle of rotation 360°
Cable management Yes
Colour Black
Country of origin China
Harmonized System (HS) code 7326909890
Height 440mm
Height adjustment Yes
Height adjustment range 0 - 440mm
Housing Material Steel
Master (outer) case gross weight 15.5kg
Master (outer) case height 553mm
Master (outer) case length 520mm
Master (outer) case net weight 15.5kg
Master (outer) case width 305mm
Max. load Capacity 15kg
Maximum screen size 81.3 cm (32)
Maximum VESA mount 100 x 100 mm
Maximum weight capacity 15kg
Maximum weight capacity (per display) 15kg
Minimum screen size 25.4 cm (10)
Minimum VESA mount 75 x 75 mm
Mounting Bolt-through
Mounting Type Desk
Number of displays supported 1
Package depth 501mm
Package height 100mm
Package net weight 1.9kg
Package weight 1.9kg
Package width 115mm
Panel mounting interface 100 x 100,75 x 75 mm