Neomounts NM-D135D3BLACK Desk mount 3x Monitor Black Tiltable Swivelling
MPN
NM-D135D3BLACK
Brand
Neomounts
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (57)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Available to back orderBack order, lead time 14 days
Suitable For 25,4 cm (10") - 68,6 cm (27")
Rotation 360°
Add-on displays 3
Angle of rotation 360°
Colour Black
Country of origin China
Depth 729mm
Depth adjustment range 0 - 729mm
Desk thickness (max) 9cm
Desk thickness (min) 1cm
Distance to the wall (max) 63cm
Distance to the wall (min) 5cm
Distance to wall (max.) 63cm
Distance to wall (min.) 5cm
Harmonized System (HS) code 7326909890
Height 498mm
Height adjustment Yes
Height adjustment range 0 - 498mm
Height adjustment type Manual
Housing Material Steel
Master (outer) case gross weight 15.8kg
Master (outer) case height 285mm
Master (outer) case length 310mm
Master (outer) case net weight 12.8kg
Master (outer) case width 630mm
Max. load Capacity 24kg
Maximum screen size 68.6 cm (27)
Maximum VESA mount 100 x 100 mm
Maximum weight capacity 8kg
Maximum weight capacity (per display) 8kg
Minimum screen size 25.4 cm (10)
Minimum VESA mount 75 x 75 mm
Mounting Clamp/Grommet
Mounting Type Desk
Number of displays supported 3
Package depth 135mm
Package height 620mm
Package weight 6.4kg
Package width 300mm
Panel mounting interface 100 x 100,75 x 75 mm