Neomounts FPMA-MOBILE1700 PC/monitor trolley 10"-32" Black Swivelling
MPN
FPMA-MOBILE1700
11 in stock, despatched in 3 working days
Suitable For 25,4 cm (10") - 81,3 cm (32")
Rotation 360°
Add-on displays 1
Colour Black
Country of origin China
Harmonized System (HS) code 9403109800
Height 1750mm
Height adjustment 81cm
Master (outer) case gross weight 13.4kg
Master (outer) case height 1080mm
Master (outer) case length 170mm
Master (outer) case net weight 13.4kg
Master (outer) case width 525mm
Material Steel
Max. load Capacity 8kg
Maximum screen size 81.3 cm (32)
Maximum weight capacity 8kg
Minimum screen size 25.4 cm (10)
Number of displays supported 1
Package depth 525mm
Package height 1080mm
Package net weight 13.4kg
Package weight 13.4kg
Package width 170mm
Panel mounting interface 100 x 100,75 x 75 mm