Neomounts FPMA-CH100BLACK Monitor desk mount Black 10-30 inch display
MPN
FPMA-CH100BLACK
Brand
Neomounts
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (57)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Available to back order
Suitable For 25,4 cm (10") - 76,2 cm (30")
Rotation 360°
Add-on displays 1
Angle of rotation 360°
Colour Black
Country of origin China
Depth 60mm
Distance to wall (max.) 6cm
Distance to wall (min.) 6cm
Harmonized System (HS) code 7326909890
Height 300mm
Height adjustment Yes
Height adjustment range 120 - 300mm
Housing Material Steel
Master (outer) case gross weight 16.5kg
Master (outer) case height 520mm
Master (outer) case length 275mm
Master (outer) case net weight 12.8kg
Master (outer) case width 415mm
Max. load Capacity 8kg
Maximum screen size 76.2 cm (30)
Maximum VESA mount 100 x 100 mm
Maximum weight capacity 8kg
Minimum screen size 25.4 cm (10)
Mounting Type Desk
Number of displays supported 1
Package depth 100mm
Package height 408mm
Package net weight 1.28kg
Package weight 1.3kg
Package width 130mm
Panel mounting interface 100 x 100,75 x 75 mm