Neomounts FPMA-CB100BLACK Monitor desk mount Black 10-27 Inch Tiltable
MPN
FPMA-CB100BLACK
Brand
Neomounts
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (57)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Available to back orderBack order, lead time 14 days
Suitable For 25,4 cm (10") - 68,6 cm (27")
Rotation 360°
Add-on displays 2
Angle of rotation 360°
Colour Black
Country of origin China
Harmonized System (HS) code 7326909890
Holder Type Tiltable
Housing Material Steel
Master (outer) case gross weight 17.2kg
Master (outer) case height 275mm
Master (outer) case length 360mm
Master (outer) case net weight 14.6kg
Master (outer) case width 425mm
Max. load Capacity 18kg
Maximum screen size 68.6 cm (27)
Maximum VESA mount 100 x 100 mm
Maximum weight capacity 10kg
Minimum screen size 25.4 cm (10)
Mounting Type Wall
Number of displays supported 2
Package depth 90mm
Package height 410mm
Package net weight 2.44kg
Package weight 2.4kg
Package width 130mm
Panel mounting interface 100 x 100,75 x 75 mm
Pneumatic technology No
Product colour Black
Products per master (outer) case 6 pc(s)
Products per pallet (EU) 144 pc(s)
Swivel angle 30°
Swivel angle range 0 - 30°
Swivel Range (left) 30°
Swivel Range (right) 30°
Tilt angle range -45 - 45°
Type Monitor desk mount
Weight 2.280
Width 805mm
Width adjustment range 0 - 805mm