MAX PRODUCTS MAX540H245 Universal Toolbox Empty 594x270x473 mm Black
MPN
MAX540H245
1 in stock, despatched in 4 working days
Max Products offers the MAX540H245, a universal tool box with spacious dimensions of 594 x 270 x 473 mm. This empty tool box is ideal for organizing and storing a wide range of tools safely. Commonly used by professionals, it provides durable and efficient storage for various work environments.
Type Tool box (empty)
Height 270mm
Length 473mm
Width 594mm
Colour Black
Car phone holder features Waterproof
Dim (W x H x D) 594 x 270 x 473 mm
Factory colour Black
Inside height 245mm
Inside Width 538mm
Internal depth 405mm