Igarashi 20GN152025-330-GC384:1 Gearmotor 12V 384:1 Efficient Motor
Image Representative of Range
MPN
20GN152025-330-GC384:1
42 in stock, despatched in 4 working days
Supply Voltage 12V
Current Rating 0,06A
Gear Ratio 384:1
Shaft Diameter 3mm
(Ø) 20mm
Dimensions (Ø x H) 20 mm x 20 mm
Height 20mm
Idle speed 25 U/min
Length 39.5mm
Maximum Output Torque 0.18Nm
Operating Voltage 4 - 12V DC
Shaft Length 7.5mm
Type Gearmotor
Weight 30g
Width 20mm