HN Power HNP12I-050L6 Mains PSU 5V 2.4A 12W Incl AUS EU UK US Adapters
MPN
HNP12I-050L6
Brand
HN Power
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
7 in stock, despatched in 4 working days
Type 12 watt plug power supply international 5V
Output Voltage 5V
Cable Length 150m
Connection Clip
Dimensions (L x W x H) 56 x 27 x 73 mm
Height 73mm
Input voltage (max.) 264V
Length 56mm
Max. output current 2.4A
Min. input voltage 90V
No. of Inputs 1
No. of outputs 1
Output 5.5/2.1 coaxial connector
Output current (max.) - rounded 2.4A
Power 12W
Product Type Mains PSU (fixed voltage)
Weight 67g
Width 27mm