HellermannTyton 112-27560 RPE275-HSW-BK-C1 RPE Broad Cable Tie Black 9mm x 275mm
Image Representative of Range
MPN
Order Code
Order in multiples of 5
570 in stock, despatched in 4 working days
  • Releasable and reusable
  • Extra broad width
  • Operating Temperature: -40°C to +85°C
  • Flammability: UL94 V2
  • Bundle diameter max: 69mm
  • Tensile strength: 445N
  • Supplied singly
  • Dimensions: 275(L) x 9.0(W)mm
  • Material: Polyamide 6.6 (PA66)
  • Supplied in Black
  • Type: RPE275
  • Mftrs. Part No. 112-27560
Colour Black
Type Extra broad
Dimensions 275(L) x 9.0(W)mm
Size 275 x 9mm