HellermannTyton 111-00526 T50L-PA46-NA-C1 Transparent 4.6mm x 390mm
Image Representative of Range
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (31)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
115 in stock, despatched in 4 working days
  • Bundle diameter: 110mm
  • Halogen-free: Yes
  • Material: PA46
  • Minimum holding force: 225 N
  • Temperature range: -40²C - +85²C
  • Colour: natural
  • Dimensions: 390(L) x 4.6(W)mm
  • Supplied singulary
  • Type: T50L
  • Manufacturer's part: Hellemann Tyton 111-00526
Length 390mm
Colour Natural
Type Serrated
Size 390 x 4.7mm