HellermannTyton 111-00525 T50R-PA46-NA-C1 Transparent 4.6mm x 200mm
Country of Origin
Germany
Discontinued
  • Bundle diameter: 50mm
  • Halogen-free: Yes
  • Material: PA46
  • Minimum holding force: 225 N
  • Temperature range: -40²C - +85²C
  • Colour: natural
  • Dimensions: 200(L) x 4.6(W)mm
  • Supplied singly
  • Type: T50R
  • Manufacturer's part: Hellemann Tyton 111-00525
Length 200mm
Colour Natural
Material PA46
Type Serrated
Size 200 x 4.6mm