ForgeFix TFCC16GG TechFast Cover Cap Goosewing Grey 16mm (Pack 100)
MPN
TFCC16GG
Brand
ForgeFix
EAN-13
Order Code
Country of Origin
United Kingdom
View Full Product Range (6)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
3 in stock, despatched same dayFurther 15 despatched in 4 working days
ForgeFix TechFast Cover Caps are specifically designed for use with TechFast Screws with an 8mm Hex head, 16mm or 19mm washers.
These ForgeFix TechFast Cover Caps are suitable for self-drill screws with 16mm washers and an 8mm hex head. They come in the following:
Colour: Goosewing Grey
Size: 16mm