Fluke 4325065 FLUKE-6500-2 NL Equipment tester for high crosstalk attenuation
Image Representative of Range
MPN
Brand
Fluke
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Serbia
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
2 in stock, despatched in 4 working days
Coloured dot matrix display: Better visibility and viewing angle · 250 V Insulation test: Possibility to perform 250V insulation tests · 110 V test function: Optional 110V test function for testing devices on construction sites · FI-circuit breaker test: Possibility for testing devices that are protected with FI-circuit breaker Measurement functions and features: · LN mains voltage · Indicators for limit violation · Compensation of the test lead with protective earth resistance measurement · Ground wire resistance PE (200 mA) · PE 10 A (DE) · Insulation 500 Vdc · Insulation 250 Vdc · Earth leakage current · Contact current · Residual-current circuit breaker test · Diversion current · Device power kVA · Device load current · Testing of cold-device and extension cables · Self-test · Programmable values for good/bad test · Polarity control · Program mode · Real-time clock · Results management · 230 V Test-connection / 230 V mains entry · 110 V device test compatible with optional adapter .