Faithfull FAIHK15M Hexagon Key 1.5mm
MPN
FAIHK15M
Brand
Faithfull
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (16)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
15 in stock, despatched in 2 working days
Faithfull Professional quality key made from fully hardened chrome vanadium steel.
All keys from 4mm/ 5/32in have chamfered edges to prevent damage to blade and fittings.
All keys 3mm/1/8in and above are marked with their size.
Size.1.5mm.
Type Hex Key
Size 0.7mm