Faithfull FAI1005MDG Depressed Centre Metal Grinding Disc 100 x 5 x 16mm
MPN
FAI1005MDG
China
View Full Product Range (6)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
50 in stock, despatched in 2 working days
1 x Faithfull Depressed Centre Metal Grinding Disc 100 x 5 x 16mm
Type Cutting Discs
Diameter 100mm
Bore Size 16mm
Max RPM / m/s 15300 / 80
Thickness 5mm