Camblock Plus CSTBP92HD/10 3.5mm Screwless Pluggable Terminal Block Female 10p
MPN
CSTBP92HD/10
Brand
CamdenBoss
Order Code
Country of Origin
China
  • Quickly find another product in this range by No of Ways Per Row:
View Full Product Range (9)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 250
Available to back orderPlease contact us for lead time
A 10-pole 3.5mm pitch pluggable screwless terminal block designed for use on PCBs.
  • Length 35.9mm
  • Rating 10A 250V
  • Screwless connectivity
  • Solid block
  • Polarised mouldings
Body Style Plug, horizontal mount
Pitch 3.5mm
No of Ways Per Row 10
No. of Rows 1
Current Rating 10A