Bourns SRP1265A-470M Choke SMD 47 µH 90 mΩ 6.5 A
MPN
SRP1265A-470M
Brand
Bourns
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Taiwan
View Full Product Range (4)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
24 in stock, despatched in 4 working days
Type Choke
Resistance 90mO
Content 1
Dimensions (L x W x H) 13.5 x 12.5 x 6.2 mm
Height 6.2mm
Inductance (L) 47µH
Length 13.5mm
Nominal Current 6.5A
Product Type Choke
Quality Q at MHz 100kHz
Tolerance ± 20%
Width 12.5mm