Bourns PTV111-3415A-B103 Single turn rotary pot 0.05 W 10 kΩ 1 piece
MPN
PTV111-3415A-B103
Brand
Bourns
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
761 in stock, despatched in 4 working days
Type PTV111-3415A-B103
Resistance 10kO
No of Turns 1
Power Rating 0.05W
Axle Diameter 6mm
Connection Solder pins
Content 1
Cross Section 2.5mm
Length 12mm
Maximum Temperature 50°C
Mechanical Angle 300°
Minimum Temperature -10°C