Bessey STC-HH50-T20 Clamp Set 40mm Span Fits 20mm Hole Tables
MPN
STC-HH50-T20
Brand
Bessey
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (3)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
48 available to back orderBack-order availability date - 28/05/2026
The Bessey STC-HH50-T20 is a horizontal clamp with a maximum span width of 40 mm. Known for its precision and durability, it is ideal for securing components in woodworking or metalworking applications. This high-quality clamp is manufactured by Bessey and comes in a set with necessary accessories.
Jaw Opening 40mm
Screen size diagonal (inches) 1.0in