Q. is this product available with side connections?
A. Hi Ron. Thank you for your question. We can offer 57-2366 which has side connections.
| Qty | Unit Price (Ex VAT) |
|---|---|
| 1+ | £37.60 |
| 10+ | £32.40 |
| 25+ | £29.37 |
This display unit features OLED technology to produce a device that is lightweight and has better power efficiency, wider viewing angles and improved brightness over conventional LCD displays. Unlike most displays that only have two, Winstar displays have four character sets: Western, Japanese, Cyrillic and Chinese. This display has a yellow emitter and has the overall dimensions of 84 x 44 x 10mm.
| Type | Character |
|---|---|
| Display Size | 56.95 x 11.85mm |
| Aspect Ratio | 16 x 2 |
| Display Colours | Yellow |
| Display Appearance | Passive Matrix |
| Character Size | 2.95 x 5.55mm |
| Height | 44mm |
| Length | 84mm |
To use this facility please Sign In.
Sign InQ. is this product available with side connections?
A. Hi Ron. Thank you for your question. We can offer 57-2366 which has side connections.