WEG RW17-1D3-U010 Overload Relay 1 Breaker Single Phase Protection
3 in stock, despatched in 4 working days
Type Overload relay
Adjustment range (amperage) 7 - 10 A
Amperage adjustment range (max.) 10A
Amperage adjustment range (min.) 7A
Connection Screw terminal
Depth 83.5mm
Dim (W x H x D) 45 x 71.5 x 83.5 mm
Height 71.5mm
IP Rating IP20
Max. temperature +60°C
Min. temperature -25°C
Misc Attribute RW17-1D3-U010
Width 45mm