WEG RW17-1D3-D063 Relay Overload 1 Breaker For Protection
MPN
Brand
WEG
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Brazil
View Full Product Range (6)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
3 in stock, despatched in 4 working days
Type Overload relay
Adjustment range (amperage) 4 - 6.3 A
Amperage adjustment range (max.) 6.3A
Amperage adjustment range (min.) 4A
Connection Screw terminal
Depth 83.5mm
Dim (W x H x D) 45 x 71.5 x 83.5 mm
Height 71.5mm
IP Rating IP20
Max. temperature +60°C
Min. temperature -25°C
Misc Attribute RW17-1D3-D063
Width 45mm