TRU COMPONENTS TC-K10PF5 Ceramic capacitor THT 10pF 100V 5%
MPN
TC-K10PF5
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Discontinued
Type Radial leaded
Capacitance 10pF
Tolerance 5%
Voltage 100V
Pitch 5.08mm
Content 1
Material Ceramic
Material properties NPO
Max. temperature 85°C
Min. temperature -25°C