TRU COMPONENTS 1582007 TC-GBI25J Diode bridge SIL 4 600V 25A 1-phase
Image Representative of Range
Country of Origin
Slovenia
View Full Product Range (33)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
Available to back orderBack order, lead time 6 weeks
Type TC-GBI25J
No of Phases 1
Configuration (diode) 1-phase
Enclosure SIL 4
Forward current I(F) 25A
I(FSM) 50Hz 300A
I(FSM) 60Hz 340A
Mounting Type Through-hole
Operating temperature (max.) +150°C
Operating temperature (min.) -50°C
Product Type Diode bridge
Reverse leakage Current I(r) 5µA
Reverse leakage current I(r) reference 600V
U(RRM) 600V