Teledyne LeCroy T3PS100011P T3PS Bench PSU 100V 1A 100W Low Noise
MPN
T3PS100011P
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Taiwan
View Full Product Range (10)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
2 in stock, despatched in 4 working days
Type Bench PSU (adjustable voltage)
Output Current 100W
Output Voltage 100V
Number of Outputs 1
Calibrated to Manufacturer's standards (no certificate)
Dimensions (L x W x H) 313 x 107 x 124 mm
Height 124mm
Length 313mm
Max. output current 1A
Max. temperature +40°C
Min. temperature 0°C
Output current (min.) 0A
Output voltage (min.) 0V
Weight 5.5kg
Width 107mm