TDK B57861S0104F040 NTC Temperature Sensor -55 to +155°C 100kΩ
MPN
B57861S0104F040
Brand
TDK
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Indonesia
View Full Product Range (26)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
913 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +155°C
(Ø) 2.41mm
Dim (Ø x H) 2.41 mm x 6.50 mm
Height 6.50mm
Length 350mm
Model NTC
Resistance 100kO
Temperature reading range -55 up to +155°C
Temperature reading range (min.) -55°C