TDK B57861S0103F045 NTC Sensor -55 to +155°C 10kΩ 1 piece
MPN
B57861S0103F045
View Full Product Range (26)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
723 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +155°C
(Ø) 2.41mm
Dim (Ø x H) 2.41 mm x 6.50 mm
Height 6.50mm
Length 50mm
Model NTC
Resistance 10kO
Temperature reading range -55 up to +155°C
Temperature reading range (min.) -55°C