TDK B57471V2472J062 NTC Temp Sensor -55°C to +125°C 4.7kΩ 805 SMD
MPN
B57471V2472J062
Country of Origin
China
Order in multiples of 1
2,783 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +125°C
Mounting Type Surface-mount
Accuracy 5%
Connector Solder pads
Dim (L x W x H) 2 x 1.25 x 1.3 mm
Enclosure 805
Height 1.3mm
Length 2mm
Misc Attribute 2 SMD
Model NTC
Packaging Type Tape cut
Resistance 4.7kO
Resistance reference +25°C
Temperature Coefficient 4386K
Temperature reading range -55 up to +125°C
Temperature reading range (min.) -55°C
Voltage Range N/A
Width 1.25mm