TDK B57127P0100M301 NTC Temperature Sensor -55°C to +170°C 10Ω
MPN
B57127P0100M301
Brand
TDK
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (26)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
66 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature sensor
Temperature Range +170°C
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 31mm
Dim (Ø) 31mm
Max. operating voltage 280V AC
Model NTC
Resistance 10O
Temperature reading range -55 up to +170°C
Temperature reading range (min.) -55°C
Voltage Range 280 V AC (max)
Width 7mm